AWARDS

 
Straight Ones and Sweepstakes
ROMS Honors Band
2019 UIL Concert and Sight-Reading Contest
 

 

Straight Ones and Sweepstakes
ROMS Symphonic I
2019 UIL Concert and Sight-Reading Contest
Straight Ones and Sweepstakes
ROMS Symphonic II
2019 UIL Concert and Sight-Reading Contest
2018 ROMS Region 20 All-Region Band Members
 

Victoria G.– flute – 7th chair Symphonic Band

Yesenia B.– flute – 8th chair Symphonic Band

Faith H.– flute – 1st chair Concert Band

Kimberly R.– flute – 6th chair Concert Band

Zimbry C.– flute – 7th chair Concert Band

Elizabeth N.– flute – 6th alternate

Victoria A.– bassoon – 2nd alternate

Michaela B.– clarinet – 2nd chair Honors Band (2nd overall)

Marcus B.– clarinet – 1st chair Symphonic Band

Sami W.– clarinet – 3rd chair Concert Band

Donald M.– clarinet – 11th chair Concert Band

Ashley C.– clarinet – 14th chair Concert Band

Jamayah R.– clarinet – 16th chair Concert Band

Jennifer H.– clarinet – 3rd alternate

Kennedy A.– clarinet – 6th alternate

Katharyn H.– bass clarinet – 3rd chair Concert Band

Hailee M.– alto sax – 3rd chair Symphonic Band

Samantha R.– alto sax – 4th chair Symphonic Band

Micah J.– tenor sax – 1st chair Symphonic Band (2nd overall)

Tate V.– tenor sax – 2nd alternate

Asa L.– bari sax – 1st chair Honors Band (1st overall)

Lem L.– trumpet – 3rd chair Honors Band (3rd overall)

David G.– trumpet – 6th chair Honors Band

MarcAnthony S.– trumpet – 3rd chair Symphonic Band

George M.– trumpet – 4th chair Symphonic Band

Adam M.– trumpet – 5th alternate

Matthew G.– horn – 3rd chair Honors Band (3rd overall)

Cameron L.– horn – 5th chair Honors Band

Ryan A.– horn – 7th chair Honors Band

Grace C.– horn – 7th chair Symphonic Band

Danielle G.– horn – 1st alternate

Brock L.– trombone – 3rd chair Honors Band (3rd overall)

Estevan L.– trombone – 4th chair Honors band (4th overall)

Peyton S. – trombone – 2nd chair Symphonic Band

Abel G.– trombone – 3rd chair Concert Band

Courtney S.– trombone – 2nd alternate

Lauren S.– trombone – 3rd alternate

Connor B.– euphonium – 3rd chair Honors Band (3rd overall)

Belal A. – euphonium – 2nd chair Symphonic Band

Adam M.– euphonium – 1st alternate

Nathaniel M.– tuba – 3rd chair Symphonic Band

John M. – tuba – 2nd chair Concert Band

Elton W.– tuba – 5th chair Concert Band

© 2019 by Red Oak Bands