Straight I's and Sweepstakes - ROMS Honors Band
2017 UIL Concert and Sight-Reading Contest
 

 

Straight I's and Sweepstakes - ROMS Symphonic I
2017 UIL Concert and Sight-Reading Contest
Straight I's and Sweepstakes - ROMS Concert Band
2017 UIL Concert and Sight-Reading Contest
2016 Region 20 - ROMS All Region Band Members
 

Anna D. – Flute – 9th chair Honors Band

Ymari R. – Flute – 10th chair Concert Band

Abrianna M. – Oboe – 1st chair Concert Band

Korbin D. – Bassoon – 1st chair Honors band (1st Overall)

Kaitlyn L. – Clarinet – 4th chair Honors Band (4th Overall)

Makayla L. – Clarinet - 7th chair Honors Band

Kyzer B. – Clarinet – 11th chair Honors Band

Phix G. – Clarinet – 11th chair Symphonic Band

Jenny C. – Clarinet – 12th chair Symphonic Band

Carina P. – Clarinet – 6th chair Concert Band

Aliyah E. – Clarinet – 14th chair Concert Band

Gianna P. – Clarinet – 16th chair Concert Band

Hannah K. – Clarinet - 2nd Alternate

Annabel N. – Bass Clarinet – 3rd chair Symphonic Band

Nicolas S. – Bass Clarinet – 1st Alternate

Shaun C. – Alto Sax – 3rd chair Honors Band (3rd Overall)

Maya Y. – Alto Sax – 4th chair Concert Band

E. Stewart – Alto Sax – 5th chair Concert Band

Karen A. – Tenor Sax – 1st Alternate

Joshua M. – Trumpet – 2nd chair Honors Band (2nd Overall)

Kevin M. – Trumpet – 10th chair Concert Band

Zachary U. – Trumpet – 4th Alternate

Ithan E. – Trumpet – 5th Alternate

Nick M. – Horn – 2nd chair Honors Band (2nd Overall)

Kyah G. – Horn – 4th chair Honors Band (4th Overall)

Emily L. – Horn – 6th chair Honors Band (6th Overall)

Jordan H. – Horn – 5th chair Concert Band

Jorge A. – Horn – 1st Alternate

Destinee J. – Trombone – 7th chair Concert Band

Estevan R. – Trombone – 9th chair Concert Band

Mason R. – Trombone – 1st Alternate

Kaleb B. – Trombone – 11th Alternate

Timothy E. – Trombone - 13th Alternate

Austin G. – Euphonium – 1st chair Honors Band (1st Overall)

Alex P. – Euphonium – 2nd chair Honors Band (2nd Overall)

Austin C. – Euphonium – 3rd chair Symphonic Band

Dylan N. – Euphonium – 4th chair Symphonic Band

Medea G. – Euphonium – 1st Alternate

Everardo P. – Tuba – 4th chair Honors Band (4th Overall)

Ahmad G. – Tuba – 1st Alternate

Christian B. – Percussion – 4th chair Honors Band (4th Overall)

Joshua E. – Percussion – 2nd chair Symphonic Band

Sebastian C. – Percussion – 7th chair Concert Band

Joey B. – Percussion – 2nd Alternate

© 2019 by Red Oak Bands